Růžová - Inspirujte se k vytvoření pokojíčku pro malou vílu

Růžová je klasikou, kterou volí rodiče, kterým se narodila holčička. Růžová však nemusí být dominantou celého pokoje a naopak krásně vynikne v kombinaci s jinými barvami, které ji dodají na originalitě. Přinášíme vám inspiraci a rady, jak takový růžový pokojík pro malou vílu, princeznu - zkrátka vaší holčičku, vytvořit. 

LIEWOOD

Nová kolekce Podzim 2019 přináší teplé, tlumené barvy, spolu s novými vzory a dekory. Liewood neustupuje od svých zásad pro výběr těch nejkvalitnějších materiálů, proto i tentokrát najdete v kolekci 100% organickou bavlnu, dřevo, bambus nebo např. 100% silikon bez obsahu BPA. Novým vzorem se stává dino - malý dinosaurus, kterého v kolekci najdete v podobě háčkovaných hraček pro nejmenší, ale také jako potisk na textilu jako je povlečení, zavinovací plenky nebo např. přebalovací podložky. Nově je do kolekce zapojená tlumená zelená barva, která vnáší do rodiny Liewood prvek přírody a doplňuje skandinávskou barevnou paletu.

Definice růžové

Růžová je symbolem lásky, náklonnosti a oddanosti. Je to barva něhy, jemnosti a elegance. Růžová je pastelem červené barvy ( příměs bílé)  a od množství přidané bílé se také odvíjí její sytost. Komplementární, neboli doplňkovou barvou k růžové je zeleno - žlutá barva. Tato barva je barvou opačnou a dodá růžové maximalní kontrast. Naopak analogické barvy, tedy ty, které s růžovou přímo sousedí, působí harmonicky a růžovou doplňují.

Růžová jako dominanta dětského pokoje

Pokud zařizujete dětský pokoj s úmyslem dominantní růžové barvy, doplňte ji dalšími odstíny růžové, bílou nebo dřevem. Pokoj bude působit harmonicky a uceleně. Pro výmalbu vybírejte pastelové barvy, naopak výrazných barev se vyvarujte, mohly by rušit pozornost miminka, ale i staršího dítěte.

Růžová v kombinaci s jinou barvou

Nebojte se barvy kombinovat, růžová krásně vynikne v kombinaci s mentolovou nebo žluto-zelenou barvou. Tyto barvy však použijte jen na doplňky a dekorace, pokojík pak bude působit kontrastně, ale zároveň harmonicky.

Textil

Vyhrajte si s textilními doplňky v odstínech růžové a pudrové. Jemné vzory pokoj oživí a dodají mu na originalitě. Postýlku pro miminko vybavte mantinelem, povlečením, hnízdečkem pro miminka a vše sjednoťte do jednoho designu. Postýlka pak bude vypadat uspořádaně a jemně. Křesílko, nebo židli doplňte o polštářky, nebojte se kombinovat různé tvary, barvy a materiály - dětský pokoj má být především hravý!!!

Hračky

Teď to nejdůležitější - hračky! V dětském pokoji jich je spousta, vyberte ty, které poslouží zároveň jako dekorace a vystavte je na poličku nebo jen tak do prostoru. Ostatní umístěte do úložných košů na hračky, které jsou praktické a uklízení s nimi bude hračka!!!

Pokud máte růžový pokoj pro vaše děti hotový, pochlubte se na našem Facebooku na stránkách https://www.facebook.com/simplykids.cz/ . Děkujeme!!!