Kde nacházím inspiraci

 

Dlouho jsem se chystala napsat článek o lidech, produktech a značkách, které mě inspirují a dávají další podněty k rozvoji vlastní práce. Prázninový režim měl jednu velkou výhodu, donutil mě zastavit se a užívat si drobnosti, které jsem kvůli práci trochu přehlížela a odkládala. Díky Simplykids jsem poznala ( mnohdy jen virtuálně) několik velmi šikovných žen - maminek, které měly skvělé nápady a také je úspěšně zrealizovaly. Tady jsou některé z nich…

 

OBRÁZKÁŘ - JITKA Z JEMNÉ MOTORKY

Jitka je velmi inspirující a talentovaná maminka, která se věnuje svému blogu, kde mimo jiné doporučuje aktivity pro rodiče s dětmi, vždy se zajímavým tématem. Na Festivalu Mini představila svůj nový projekt, který mě tak okouzlil, že jsem se rozhodla Jitku oslovit i já s vytvořením Obrázkáře pro naší Ellinku. A co je vůbec Obrázkář? Obrázkář neboli portfolio malého umělce je kniha, složená z kreseb a malůvek, které Jitka digitálně zpracuje a upraví tak, aby vznikla dle mě krásná a zároveň vkusná vzpomínka na první výtvarná díla našich dětí. Další „drobnůstkou”, která je dle mě naprosto super je razítko, vytvořené z podpisů dětí. Protože naše Ellinka se podepisuje pořád a všude, doobjednala jsem u Jitky i to. Tady je výsledek - nádherná kniha, která bude mít své místo v čele knihovny!!!  

OBRÁZKÁŘ 

BEKVAM

Slovenská značka, za kterou stojí maminka Martina, která má za cíl přinést na trh jednoduché a kvalitní oděvní kousky. Její tvorba mě zaujala na Fesivalu Mini, kde měla stánek přímo naproti nám. V nabídce najdete ponča, osušky a krásné plavky, které jsem pro Ellinku také pořídila. Plavky jsou ušité z materiálu, který se vyrábí zpracováním plastového odpadu ze třech největších evropských moří. Plavky jsou opravdu kvalitní už na první omak. U těch dětských to oceňuji zvlášť, protože nám nikdy žádné nevydrží déle než pár měsíců. Líbily se mi natolik, že jsem se rozhodla pořídit jedny i pro sebe a už se moc těším, až v nich vyrazíme s Elli společně k moři…

bekvam
Photo by Bekvam

DROBNOSTI

Drobnosti jsou originální malované obrázky pro ty, kteří nepřestali věřit na jednorožce… Tereza je velmi talentovaná kreslířka, která vytváří úžasné ilustrace a malůvky. Já pořídila jednu takovou pro svého manžela jako opožděný svatební dar. Tereza namalovala obrázek podle naší svatební fotky, kam přimalovala na mojí prosbu i naší vlkodavku Deny. V poslední době Tereza ilustrovala např. knížku Tomík na cestách, která vypráví o dobrodružné cestě Tomáše na 35 let starém tuk-tuku, který pořídil v Thajsku. Odtud vyrazil přes Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko a další země, dokud po 13 000 kilometrech nedorazil do roka a do dne do České republiky.

drobnosti   
Photo by Drobnosti

 

DADO DESIGN

Martina vystudovala Univerzitu Tomáše Bati v oboru návrhářství obuvi a módních doplňků a v roce 2011 založila vlastní značku Dado. Já jsem se zamilovala do jejich ručně vyráběných kabelek pro děti i dospěláky a jednu takovou pořídila. Není to tak úplně kabelka, ale mini batůžek, který byl původně určen dětem, ale Martina mi na přání vytvořila i dospěláckou verzi. Na její tvorbě se mi líbí nápad a originalita všech kousků.    

dado   
Photo by Dado Design

 

BUUBLI

Další slovenská značka, kterou založila Katka, maminka Danky a Hanky. Katka tvoří nádherné sponky, gumičky a čelenky do vlasů pro malé i velké parádnice. U Katky najdete krásné pastelové barvy, minimalistický design a kvalitní materiály. Mě zaujaly čelenky do vlasů, které jsou zdobené ručně tvořenými mašličkami ze 100% bavlny a musím říct, že jsou to první čelenky, které jsou opravdu pohodlné a netlačí. Navíc 10% ze zisku Katka posílá občanskému sdružení MyMamy, které je zaměřené na pomoc ženám a jejich dětem. 

buubli
Photo by Buubli
Poslední dobou se začínám i díky SimplyKids stále více zajímat o tvorbu umělců a malých firem, kteří dělají svojí práci poctivě a hlavně s láskou. Moc si vážím času, který nad produkty, které pro nás vytvářely strávily. A i když je možná pořizovací cena o trochu vyšší, než když byste si je koupili ve velkých řetězcích, věřte, že za jejich prací stojí spousta práce, nápadů, času a hlavně lásky, se kterou každý kousek tvoří. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení