Puntíkovánky Cirkus

Kód: 6998
590 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

PUNTÍKOVÁNKY ® jsou českým originálem přímo ze srdce Valašska. Jsou vyrobeny ručně - žádná sériová výroba - jen z kvalitních a certifikovaných materiálů od českých výrobců. Jsou vhodné pro děti už od 3 let a trénují jemnou motoriku i mozek, pozornost a soustředění. Zábavnou formou učí děti vnímat barvy, jejich odstíny a míchání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Puntíkovánky Cirkus znamená 13 členů fufova puntíkatého cirkusu a celkem 18 obrázků, co už se těší na ty nejbarevnější puntíky. Děti v nich najdou akrobaty a akrobatky, žongléry, siláky, chlapíka na chůdách a dokonce i jednoho, co se nechá vystřelit z děla. Taky spoustu cirkusového náčiní, balónků nebo samo jedno velké šapitó.
 
Součástí PUNTÍKOVÁNEK je i A4 plakát se všemi obrázky a cvičný list, na kterém si mohou děti puntíkování vyzkoušet.

Na konci děti najdou také cirkusový "vláček" rozdělený na tři listy, které mohou ze zadní strany jednoduše slepit lepící/washi páskou a vystavit jako jeden dlouhatánský obrázek.
 
Baleno v originální kartonové krabičce a lněném pytlíku (punťoky).
 
Sada obsahuje: 19 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi kvalitní a tvrdý, vydrží i větší množství vody) + 3 dřevěné válečky (průměr 10/14/18mm)
Materiál: punťoky z javorového dřeva
Věk: od 3 let
 
Co jsou to PUNTÍKOVÁNKY ®?
PUNTÍKOVÁNKY ® nejsou žádné obyčejné omalovánky. Jsou jedinými na trhu a jsou českým originálem přímo ze srdce Valašska. Jsou vyrobeny ručně - žádná sériová výroba - jen z kvalitních a certifikovaných materiálů od českých výrobců. Jsou vhodné pro děti už od 3 let.

Trénují jemnou motoriku i mozek, pozornost a soustředění. Zábavnou formou učí děti vnímat barvy, jejich odstíny a míchání.

Punťoky - puntíkovací válečky - které v Puntíkovánkách nahrazují štětce, pastelky, fixy, a další, si děti zcela jistě zamilují a stanou se jejich novými oblíbenými výtvarnými nástroji. Obrázky totiž děti nevybarvují, nevymalovávají, ale puntíkují s fufovými speciálními puntíkovacími válečky - punťoky, které jsou součástí balení.
 
Jak Puntíkovat?
Obrázky mají těla poskládaná ze samých puntíků. Ty jsou předkresleny jako šedé kružnice o třech různých průměrech (10 mm, 14 mm a 18 mm).
 
Součástí balení PUNTÍKOVÁNEK jsou proto 3 dřevěné válečky - punťoky - daných průměrů (tedy 10/14/18 mm), které nahrazují štětec. Punťoky jsou vyrobeny ručně z javorového dřeva. Jsou vybroušeny do hladka, nejsou lakovány ani jinak upravovány a z jedné strany (puntíkovací) jsou opatřeny českou certifikovanou pěnovkou, která výborně přenáší barvu. Každý punťok je navíc právě díky pěnovce barevně odlišen pro snažší rozlišení tří různých velikostí – průměrů.
Úkolem je tedy trefit se punťokem, namočeným do vodové barvičky, co nejpřesněji do předkreslené kružnice. Stačí už jen vodové barvičky a hurá do puntíkování - do vodovek se jen kápne trocha vody a už jen namáčíme váleček, resp. jemně “třeme” barvičky, a PUNTÍKUJEME.

PUNTÍKOVÁNÍ má navíc výborný efekt – první puntík, hned po namočení, je nejtmavší, každý další je světlejší a světlejší… děti si tak jednoduše začnou uvědomovat nejen základní barvy ale i jejich odstíny.
 
Výhodou vodových barviček je, že rychle zasychají, každý puntík se tak dá navíc překrýt dalším, klidně v jiné barvě, čímž vzniknou další a další odstíny. Děti se tak mohou naučit, jaká barvička vznikne například smícháním modré a žluté, jaká, když červenou překryjeme žlutou. Punťoky jsou navíc téměř nezničitelné a tak dětem zůstanou i po vypuntíkování - mohou je použít k dalšímu tvoření.
 
 
TIP: Vedle obyčejných vodovek, můžete pro větší šmrc použít perleťové nebo metalické vodovky. Ve všech Puntíkovánkách je samozřejmě i spousta prostoru i pro klasické vybarvování pastelkami, fixami apod.
 
Více o značce ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kreslení a tvořivost
Podle pohlaví: Pro kluky i holky
Podle druhu: Razítkování
Podle věku: 3+ roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

FuFo Logo

Fufo představuje originální svět z dílny Lenky Křupalové. 

Fufo je řada jedinečných, ručně vyráběných hraček s originálními ilustracemi plnými puntíků od talentované Lenky Křupalové z Valašska. Jsou zábavné nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče, kteří s nimi mohou strávit příjemné chvíle a zároveň se pobavit a poučit.

Na rozdíl od sériově vyráběných hraček je každá hračka Fufo vyrobena ručně s láskou a péčí. Ilustrace použité na hračkách Fufo jsou jedinečné a díky své originalitě snadno rozpoznatelné. Lenka používá pouze kvalitní materiály od zavedených českých dodavatelů a puntíkovací válečky vyrábí v malé rodinné firmě v Čechách zručný mistr soustružník.

Uložit

×

Splátková kalkulačka ESSOX