Jak vybrat ten správný mantinel do postýlky pro své miminko?

Mnoho maminek nám zasílá dotazy ohledně mantinelů do postýlky. Ptají se na rozměry, materiál, kvalitu, ale také skutečné barvy, které se mohou nepatrně lišit od obrázku. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém podrobně rozepíšeme odpovědi na všechny otázky, které nám pokládáte. Věříme, že vám pomůže při výběru a usnadní vám rozhodování!!!

mood-haiku-birds-pink-rosa-rose-sublim-cushion-cojin-coussin-cuna-crib-utopia-curtain-nobodinoz-1_2_1

1. Mantinel Nude Haiku Bird, 1.095 Kč.  

1. Co je mantinel do postýlky a proč bych ho měla pro své miminko pořídit?

Mantinel do postýlky je ochrana miminka před nechtěným uhozením o strany postýlky. Vkládá se k bokům postýlky, kde se uchycuje většinou dekoračními provázky, které mají za úkol držet mantinel na svém místě. Mantinel není nezbytně nutné v postýlce mít, ale pokud nad ním přemýšlíte, usnadní vám v mnoha případech péči o miminko:

  • Miminko se neuhodí o bočnice postýlky  
  • Mantinel vytvoří miminku útulné hnízdečko v postýlce
  • Miminku nevypadne dudlík popř. Hračka z postýlky
  • Miminko také potřebuje své soukromí 
  • Mantinely jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s certifikací oeko-tex nebo gots
  • Využití mantinelu v pozdějším věku dítěte
IMG_0875a

1. Mantinel do postýlky MimiConcept Starorůžová, 1.650 Kč.

2. Mám postýlku o rozměru 120 x 60 cm , jaký mantinel je nevhodnější?

Postýlky pro miminko jsou k dostání nejčastěji v tomto rozměru 120 x 60 cm, proto všechny mantinely, které máme v nabídce na tyto postýlky pasují.

mood-nest-cot-bumper-honey-sweet-dots-nobodinoz

1. Mantinel do postýlky Honey Sweet Dots, 1.095 Kč  

3. Vyberu si z vaší nabídky i mantinel do postýlky o jiných rozměrech?

Ano, tzv. částečné mantinely nepokrývají celý obvod postýlky, ale zakrývají pouze tu část postýlky, kde má miminko horní část těla a hrozí tam tak uhození např. hlavičkou o boky postýlky. Proto jsou vhodné i do postýlek jiných rozměrů.

mood-nobodinoz-pure-crib-cushion-aqua-pink-beige4. Jaké jsou druhy mantinelů?
 

V nabídce Simply Kids najdete několik druhů mantinelů do postýlky:

  • Celopostýlkové mantinely 360 cm s pevným dnem

Tyto mantinely od české značky MimiConcept jsou spojeny jemnou síťovinou, která se vloží pod matraci postýlky a mantinel tak drží na svém místě. Mantinel pokryje celý obvod postýlky a nově je také skládatelný, tzn. že pokud máte postýlku pro miminko přisunutou ke své posteli , bočnice mantinelu se dá složit a vy se tak pohodlně ke svému miminku dostanete. Mantinel je vhodný pouze do postýlek o rozměru 120 x 60 cm.

mantinely

1. Mantinel do postýlky 360 cm skládací Pepermint, 1.650 Kč    2. Hnízdo pro miminka Natur Starorůžová, 1.490 Kč

  • Částečné mantinely

Mantinely jsou o délkách od 180 do 210 cm, tedy zakryjí čelo postýlky a část bočních stran postýlky. Výhodou těchto mantinelů je univerzální použití na jakýkoliv rozměr postýlky. Miminko má také díky částečnému odkrytí boků přehled o dění kolem.

cot-bumper-mood-alexandria-natural-nobodinoz-1

1. Mantinel Alexandria Natural, 1.245 Kč

5. Z jakých materiálů se mantinely vyrábí?

Všechny mantinely, které SimplyKids nabízí jsou vyrobeny ze 100 % bavlny ( popř. 100 % organické bavlny ) a jsou certifikovány Oeko - Tex, popř. GOTS.

  • Bio certifikát GOTS je nejuznávanějším standartem bio textilu. Biobavlna s certifikátem GOTS je vždy v souladu s tzv. Fair Trade, dokládajícím dodržování sociálních kritériích při práci. V bio látkách s tímto certifikátem nejsou k nalezení pesticidy, herbicidy, těžké kovy, a další látky v konvenční bavlně běžné.
  • Oeko - Tex je zdravější alternativou ke konvenčnímu textilu. Výrobky označené Oeko-Tex Standard 100 byly testovány na přítomnost chemických sloučenin. Oeko - Tex omezuje maximální obsah chemikálií, např. formaldehydu, kyselých a alkalických chemikálií, pesticidů, konzervačních látek (PCP, těžké kovy, karcinogenní barviva). Textil s logem Oeko-Tex Standard 100 se také stará o to, aby měl k pokožce kompatibilní pH.
48d8c3893d5cabd5cef19c3da146cb33