Jak vybrat ten správný mantinel do postýlky pro své miminko?

Mnoho maminek nám zasílá dotazy ohledně mantinelů do postýlky. Ptají se na rozměry, materiál, kvalitu, ale také skutečné barvy, které se mohou nepatrně lišit od obrázku. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém podrobně rozepíšeme odpovědi na všechny otázky, které nám pokládáte. Věříme, že vám pomůže při výběru a usnadní vám rozhodování!!!

KIDS_11_14753 kopier_low
1. Mantinel Mint Dot, Mentolová, 1.095 Kč.  2. Povlečení Rose Stick pro miminka, 695 Kč

 

1. CO JE MANTINEL DO POSTÝLKY A PROČ BYCH HO MĚLA PRO SVÉ MIMINKO POŘÍDIT? 

Mantinel do postýlky je ochrana miminka před nechtěným uhozením o strany postýlky. Vkládá se k bokům postýlky, kde se uchycuje většinou dekoračními provázky, které mají za úkol držet mantinel na svém místě. Mantinel není nezbytně nutné v postýlce mít, ale pokud nad ním přemýšlíte, usnadní vám v mnoha případech péči o miminko:

MIMINKO SE NEUHODÍ O BOČNICE POSTÝLKY  

MANTINEL VYTVOŘÍ MIMINKU ÚTULNÉ HNÍZDEČKO V POSTÝLCE

MIMINKU NEVYPADNE DUDLÍK POPŘ. HRAČKA Z POSTÝLKY

MIMINKO TAKÉ POTŘEBUJE SVÉ SOUKROMÍ 

MANTINELY JSOU VYROBENY Z KVALITNÍCH MATERIÁLŮ S CERTIFIKACÍ OEKO-TEX NEBO GOTS

VYUŽITÍ MANTINELU V POZDĚJŠÍM VĚKU DÍTĚTE

karolina-02-297
1. Mantinel do postýlky Alexandria Riviera Blue, 1.245 Kč.  2. Povlečení pro miminka Seaside, 1.145 Kč.  3. Hodiny Divis, 960 Kč.  4. Háčky Ping Bílá, 750 Kč

 

2. MÁM POSTÝLKU O ROZMĚRU 120 x 60 cm , JAKÝ MANTINEL JE NEVHODNĚJŠÍ? 

Postýlky pro miminko jsou k dostání nejčastěji v tomto rozměru 120 x 60 cm, proto všechny mantinely, které máme v nabídce na tyto postýlky pasují.

KIDS_29_14603 kopier_low
1. Mantinel do postýlky Landscape, 1.095 Kč   2. Povlečení pro miminka Mint Dot, 1.145 Kč    

 

3. VYBERU SI Z VAŠÍ NABÍDKY I MANTINEL DO POSTÝLKY O JINÝCH ROZMĚRECH? 

Ano, tzv. částečné mantinely nepokrývají celý obvod postýlky, ale zakrývají pouze tu část postýlky, kde má miminko horní část těla a hrozí tam tak uhození např. hlavičkou o boky postýlky. Proto jsou vhodné i do postýlek jiných rozměrů. 

mood-nobodinoz-pure-crib-cushion-aqua-pink-beige

 

4. JAKÉ JSOU DRUHY MANTINELŮ? 

V nabídce Simply Kids najdete několik druhů mantinelů do postýlky:

CELOPOSTÝLKOVÉ MANTINELY 360 cm S PEVNÝM DNEM 

Tyto mantinely od české značky MimiConcept jsou spojeny jemnou síťovinou, která se vloží pod matraci postýlky a mantinel tak drží na svém místě. Mantinel pokryje celý obvod postýlky a nově je také skládatelný, tzn. že pokud máte postýlku pro miminko přisunutou ke své posteli , bočnice mantinelu se dá složit a vy se tak pohodlně ke svému miminku dostanete. Mantinel je vhodný pouze do postýlek o rozměru 120 x 60 cm. 

mantinely 
1. Mantinel do postýlky 360 cm skládací Pepermint, 1.650 Kč    2. Hnízdo pro miminka Natur Starorůžová, 1.490 Kč  3. Polštář Plane, 435 Kč

 

ČÁSTEČNÉ MANTINELY

Mantinely jsou o délkách od 180 do 210 cm, tedy zakryjí čelo postýlky a část bočních stran postýlky. Výhodou těchto mantinelů je univerzální použití na jakýkoliv rozměr postýlky. Miminko má také díky částečnému odkrytí boků přehled o dění kolem.

cot-bumper-mood-alexandria-natural-nobodinoz-1

1. Mantinel Alexandria Natural, 1.245 Kč.  2. Polštář Monte Carlo Farniente Yellow, 1.095 Kč

 

HNÍZDEČKOVÉ MANTINELY

Novinkou jsou mantinely od dánské značky FermLiving, které jsou vyplněny recyklovanou pěnou a vytváří tak v postýlce pevný a opravdu silný mantinel. Tyto mantinely se k postýlce neuchycují ozdobnými tkaničkami, mantinel se pouze umístí k bokům postýlky, kde pevně drží sám o sobě. Tyto mantinely se hodí pouze do postýlek o rozměrech 120 x 60 cm.